• 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı’nın 99. yılı münasebetiyle Kırşehir Belediyesi tarafından yapılan etkinlikler
  23.04.2019

  23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı’nın 99. yılı münasebetiyle Çocuktan Al Haberi Bale Gösterisi, Tiyatro gösterisi ve halk oyunları gösterisi Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde bulunan Muharrem Ertaş Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

 • UNESCO YARATICI ŞEHİRLER AĞI PROGRAMI MÜZİK ŞEHRİ KIRŞEHİR LOGO TASARIM YARIŞMASI
  05.05.2021

  Unesco Yaratıcı şehirler ağı programı çerçevesinde müzik şehri kategorisine dahil edilen Kırşehir ilimizi dünyanın her yerinde temsil edebilecek içeriğe sahip, sanatsal anlamda özgün, yaratıcı, tasarım ilke ve elemanlarına uygun ve de ilerleyen yıllar içerisinde geçerliliğini kaybetmeyecek bir tasarım anlayışı ile uluslararası ve ulusal çapta logo yarışması düzenlenmesi amaçlanmıştır.

  Yarışma şartnamesi ve başvuru bilgilerine https://www.kirsehir.bel.tr  adresinden ulaşabilirsiniz.

  With the content that can represent our city of Kırşehir, which is included in the category of music city within the framework of the UNESCO Creative Cities Network Program, artistically original, creative, in accordance with the principles and elements of design and It is aimed to organize an international and national logo contest with a design concept that will not lose its validity in the following years.
  You can reach the competition specifications and application information at  https://www.kirsehir.bel.tr  

 • Kırşehir Belediyesi Ramazan Ayı Etkinlikleri
  19 Mayıs 2019

  18-19 Mayıs 2019 tarihlerinde Kırşehir Cacabey Meydanında Ramazan ayı müzik etkinlikleri gerçekleştirildi. Mümin Sarıkaya ve Onur Akın’ın müzik performanslarını sunduğu etkinliklere halkın ilgisi yoğundu.

 • Bir Bozlak Hikayesi
  13.04.2019

  Bir Bozlak Hikayesi gösterisi, Serhat Ulaşkan’ın anlatımı, Ali Şahin’in çalıp söylemesi ile hikayenin sahneye taşınmış halidir. Bu hikayenin günümüzde en bilinen isimleri olan Muharrem Ertaş, Hacı Taşan ve Neşet Ertaş gibi ustaların eserlerini, hikayeleri ile bu gösteride bulabilirsiniz.

 • Kırşehir Belediyesi 3. Çocuk Korosu Konseri
  28.11.2017

  Kırşehir Belediyesi Çocuk Korosunun 28.11.2017 tarihinde Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde bu sene 3.’sünü gerçekleştirdiği konsere yoğun ilgi vardı.

 • Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde " Dünya Sanat Günü" etkinliği yapıldı
  16.04.2019

  Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde " Dünya Sanat Günü" etkinliği kapsamında piyano ve şan konseri verildi.

 • KIRŞEHİR BELEDİYESİ NEŞET ERTAŞ ‘I ANMA PROGRAMI DÜZENLEDİ
  24.09.2019

  Neşet Ertaş ‘ı anma programında, Adem Göçer ve Kırşehir Belediyesi Davul Zurna ekibi ve Abdallar topluluğu gösterisi yapıldı. Kırşehir Belediyesi  Mehter Takımı Neşet Ertaş türkülerini icra etti ve Halk Oyunları Ekibi gösteri düzenledi.Kırşehir Belediyesi anma etkinlikleri dahilinde; Ali Şahin, Burhan Ertaş, Erkut Özkan, Nazlı Öksüz konser verdi.
  Aynı zamanda da UNESCO Yaşayan İnsan Hazinesi unvanına sahip Halk Sanatçısı Adem GÖÇER ‘e hediyesini verildi

 • Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Festivali
  03.08.2018

  Bu yıl Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı'nın himayelerinde Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi, Kırşehir Valiliği ve Kırşehir Belediyesi işbirliğinde 2. kez düzenlenen “Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Festivali” 3-5 Ağustos 2018 tarihlerinde Kırşehir Cacabey meydanında gerçekleştirildi

 • Neşet Ertaş'ı anma etkinlikleri kapsamında panel düzenlendi
  25.09.2019

  Neşet Ertaş’ı anma etkinlikleri kapsamında Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde düzenlenen Panele; Ercan Kesal, Bayram Bilge Tokel, Kubilay Dökmetaş, Hasan Saltık, Hüseyin Ertaş, Ekrem Öztürk, Süleyman Şenel, Adnan Yılmaz, Adnan Yılmaz, Mehmet Erhan Yiğiter katıldı.
  Neşet Ertaş’ın oğlu Hüseyin Ertaş panel kapsamında babası Neşet Ertaş’ı anlattı.
  Panel sonunda Cengiz Özkan ve Gülay konseri gerçekleşti.

 • TÜRK HALK MÜZİĞİ 15. KONSERİ
  17.01.2018

  Kırşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezi kursiyerleri Türk Halk Müziği Korosu 17.01.2018 tarihinde Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde konser verdi.

 • Kırşehir Belediyesi Katkıları ile "İmecefest2019" Festivali Ürgüp Mustafapaşa'da yapıldı
  11-13.10.2019

  Kırşehir Belediyesinin de katkılarıyla III. Uluslararası Kapadokya Kültürel İmece Festivali "İmecefest2019" Ürgüp Mustafapaşa'da yapılmıştır. Kırşehirli sanatçı Ali AKBULUT  “Hikayeleri ile Türküler” adlı programı icra etti.

 • Kırşehir'de malezyalılar abdalların düğününe katıldı
  31.09.2019

  Kırşehir'e gelen bir grup malezyalı turistler ziyaret esnasında abdalların düğününe katıldı. Kırşehir düğünlerinde davul, zurnanın hakim olduğu düğünlerde abdal müziği olmadan bir düğün olmadığını turistlere rehber eşliğinde anlatıldı.